אם היו יוצאים עכשיו דגי זהב...

 

ומציעים לכם פתרונות לאתגרים עמם אתם מתמודדים

עם ילדיכם שעל הרצף האוטיסטי, או אתגרים שאתם חווים כאנשים עם אוטיזם


מה הייתם מבקשים מהם?

האקאתון -  האקוטיזם 2.0 

2-3.12.2020 

 
תחרות יזמות טכנולוגית לפיתוח פתרונות לאתגרים של אנשים על הספקטרום.

מאות יזמים, אנשי טכנולוגיה, הורים, אנשים על הספקטרום האוטיסטי, אנשי מקצוע, יתקבצו יחד כדי למצוא פתרונות ומענים לאתגרים אותם אנו אוספים מהקהילה. 

תקציר הארוע   |    תמונות     |    סרטונים    | מיזמים זוכים

  • LinkedIn
  • Facebook Social Icon

אודות

האקתון + אוטיזם = האקוטיזם.

האקוטיזם הינו מיזם התנדבותי של צוות המורכב מהורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי, אנשי מקצוע מתחומים שונים, ואנשים על הספקטרום האוטיסטי, ששמו לעצמם מטרה לקדם פתרונות לאתגרים של אוטיזם. המיזם פועל בשותפות עם חברת מיקרוסופט, אלו"ט, עמותת נגישות ישראל, בנק הפועלים ועוד עשרות חברות וארגונים מהמובילים בישראל.

מטרת האקוטיזם

מטרת ארוע האקוטיזם  - להנביט 10 מיזמים ישימים, ברי קיימא המהווים מענה לאתגרים שחווים ילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי ומשפחותיהם. האקוטיזם הוא אירוע הנבטת רעיונות כאשר הזוכים בתחרות, ממשיכים למסלול מסלול מוגדר של חממה לפיתוח המיזמים שייבחרו בתחרות ההאקתון בשותפות עם עמותת נגישות ישראל. לפעילות זאת קראנו "היום שאחרי". המיזמים שייבחרו ע"י צוות השופטים של ההאקתון יקבלו תמיכה להמשך הפעילות וליווי של מנטורים שבחרנו עבורם שיעזרו למיזם להבשיל ולצמוח לפתרון אמיתי שיעשה השפעה על חייהם של ילדים על הספקטרום האוטיסטי ומשפחותיהם. 

 

מהו אוטיזם? 

אוטיזם הוא מצב התפתחותי - נוירולוגי המשפיע על שני תחומים עיקריים ביכולתיו של הילד:

  •  תקשורת חברתית עם הסביבה

  •  התנהגות ותחומי עניין חזרתיים ומצומצמים

אוטיזם משפיע על האופן שבו אנשים יוצרים קשר עם אנשים אחרים ועל הדרך שבה הם מבינים את הסביבה, כך שלעיתים

קרובות העולם הוא עבורם הוא מקום מבלבל.

המונח 'הספקטרום האוטיסטי' (ASD - Autism Spectrum Disorder) משקף את העובדה שלמרות שלאנשים עם אוטיזם יש מכלול קשיים בתחומי תקשורת, חברות, דמיון או גמישות המחשבה, כל אחד מהם נמצא במקום אחר על הרצף ולכן אין שני אנשים עם אוטיזם זהים זה לזה. ישנם אנשים על הספקטרום האוטיסטי שיהיו מסוגלים לחיות חיים עצמאיים, בעוד שאחרים תמיד יהיו זקוקים לסיוע ותמיכה.

להמשך קריאה אודות אוטיזם אנחנו ממליצים לבקר באתר של אלו"ט - אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם

מהו האקתון?

האקתון הוא אירוע תחרותי שמטרתו לייצר פתרונות חדשניים לבעיה נתונה בזמן קצר ומוגדר. בהאקתון מתחרות קבוצות, בדרך כלל של מתכנתים, מעצבים ואנשי מוצר, על מנת לזכות בפרס. האקתון טיפוסי עוסק באתגר טכנולוגי או מסחרי, ועל הקבוצות לחשוב על רעיון יצירתי שיהווה פתרון לאתגר. הקבוצות יידרשו לפתח דמו או מוק-אפ (הדמיה) ובסופו של דבר להציג אותו לפני צוות שופטים.

שותפים בהאקוטיזם 2.0

  • Facebook
  • LinkedIn
  • YouTube